otsikko
fi en
Rillumaroi mainos lahjoita lahjoita markkinateesit
yhteistyö

Miss Rillumarei 2010

Miss Rillumarei

Säännöstöstä

Miss Rillumarei -missikisa on leikkimielinen tapahtuma kaikille naisille ikään tahi kokoon katsomatta. Säännöt ovat samat kuin vuoden 2009 kilpailussa.

Miss Rillumarei -missikisassa on valttia ja vahvuutta – naisellisuuden lisäksi – vanhan ajan vaatetus, räväkkä luonne, uskaliaisuus ja rohkeus.

1. Halukkaat osallistujat voivat ilmoittautua Hius Studio Voguen Essi Kaikkoselle. Hän toimii ns. "missi-emona", eli huolehtii ja paapoo. (Ei tarvitse cv:tä tai kuvaa. Lyhyt kuvaus paperille tai sähköpostilla riittää.)

2. Esiraati valitsee halukkaista kymmenen ihanaista varsinaiseen kilpailuun.

3. Missukat esitellään kaikelle kansalle Vanhan torin Tuuritanssi-lavalla pe 20.8.2010. Naisemme saavat mainostaa ja esittäytyä markkinaväelle parhaan kykynsä mukaan koko päivän.

4. Kokelaat esitellään vielä kerran väelle la 21.8.2010. Markkinaväki valitsee huutoäänestyksellä viisi loppukilpailijaa. Huutoäänestyksen tuomarina toimii lahjomaton desibeli-mittarin asteikko.

5. Viisi kansansuosikkia liihoittaa illan hämärtyessä Pohjanhovin parrasvaloihin, missä missukkamme vielä haastatellaan. Viimeisenä osiona ei ole uimapukukierrosta, vaan rohkeat kaunottaremme riisuvat vaatekerroksia pois niin paljon kuin uskaltavat ja parhaaksi näkevät.

6. Arvovaltainen raatimme päättää Pohjanhovissa palaverin jälkeen kuka on Miss Rillumarei 2010. Kukat ja huikeat palkinnot luovuttaa Elina Varis, Miss Rillumarei 2009. Palkinnot ilmoitetaan myöhemmin.

7. Tuore missimme tulee edustamaan markkinoita sekä RWM ry:tä erilaisissa tapahtumissa, tilaisuuksissa ja juhlissa. Miss Rillumarei 2010 antaa RWM ry:lle kasvot.

PALAKINNOT

RWM Ry:n Tuotepalakinto
Hius Studio Vogue:n Tuotepalakinto
KORUKSI:n design-korut.
Yli 100€ lahjakortti Ironbeard Tattoo:seen

Ilmoittautuminen

Essi Kaikkonen
puh. 016 346 846
http://www.hiusstudiovogue.fi/